Drodzy rodzice i uczniowie

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wszyscy z dnia na dzień musieliśmy zreorganizować swoje życie. Szkoła jako placówka oświatowa również musiała dostosować się do zaistniałej sytuacji zmieniając tryb realizacji swoich statutowych zadań, których nadal nadrzędnym celem pozostaje wszechstronny rozwój uczniów.

Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie, które zobowiązuje nauczycieli i uczniów do organizowania nauki zdalnej. Od 25 marca lekcje odbywać się będą według dotychczasowych planów zajęć, jednak wyłącznie drogą elektroniczną poprzez e-mail, grupy klasowe na Messenger, facebook oraz w razie jakichkolwiek niejasności drogą telefoniczną. Materiały edukacyjne udostępniane będą na bieżąco, tak aby uczniowie poprzez swoją systematyczną pracę, każdego dnia, byli w stanie opanować przygotowane przez nauczycieli treści programowe. Praca uczniów polegała będzie na dokładnym zapoznaniu się i wykonaniu poleceń nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Uczniowie i nauczyciele korzystać będą z:

-       platformy edukacyjnej eduelo, epodręczników, dysku w chmurze,

-       podręczników, ćwiczeń, kart pracy, zeszytów przedmiotowych,

-       pracy z użyciem komunikatorów,

-       indywidualnych konsultacji telefonicznych lub internetowych.

Uczniowie oceniani będą za zaangażowanie i wkład pracy przy wykonywaniu wyżej wymienionych zadań, rozwiązywanie i uzupełnianie sprawdzianów i testów utworzonych przez nauczycieli na eduelo.pl/epodręcznikach/arkuszach google, za aktywność uczniów podczas wideo lekcji na czacie,  na podstawie zadań odesłanych do nauczyciela mailowo oraz za udział i zaangażowanie w mini projektach proponowanych przez nauczycieli.

Organizacja zdalnego nauczania stała się koniecznością i stanowi wyzwanie zarówno dla nas nauczycieli, rodziców jak i uczniów.

Zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna

W tak trudnym i stresującym dla wszystkich czasie nasza szkoła otwiera zdalny gabinet wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Jeśli ktoś z Was potrzebuje rozmowy, ma jakieś pytania lub nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją zachęcam do skorzystania z komunikacji online.Piszcie! Chętnie służę pomocą.

  • Ewelina Świta (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fb) - pedagog

Zdalna pomoc psychologiczno-pedagogiczna