Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Kopkach

Zajęcia dodatkowe

Nauczanie zdalne

Nauczanie zdalne

Facebook

Facebook@pspkopki

Online

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj6
Wczoraj5
Wizyt w tygodniu6
Wizyt w miesiącu18
Łącznie wizyt36212

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Nauczanie na odległość - 22.05.2020

Kolejny etap  nauczania na odległość dobiega końca, przed nami następny. Nauczyciele naszej szkoły korzystają z różnych sposobów pracy z uczniami. Jest to zależne od nauczanego przedmiotu, doświadczenia w pracy z wykorzystaniem TIK, a także możliwości technicznych zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Zajęcia w klasach IV-VIII odbywają się m.in. na aplikacji zoom, materiały dla uczniów są przesyłane drogą mailową, umieszczane na dysku Google lub na padlecie. Do bezpośredniego kontaktu z uczniami nauczyciele wykorzystują komunikatory typu Skype czy Messenger. W większości klas wykorzystywana jest platforma Eduelo do wykonywania zadań czy testów sprawdzających. Uczniowie wszystkich klas otrzymują ćwiczenia interaktywne m.in. z aplikacji takich jak:  liveworksheet, formularze Google, learning apps.

Lekcje języka angielskiego dla klas I-III są nagrywane i umieszczane na padletach poszczególnych klas, dzięki czemu uczniowie mogą wrócić do realizowanych treści, powtórzyć wybrane fragmenty lekcji i pracować w swoim tempie lub co istotne dla wielu rodziców, w dowolnym czasie. Klasa III ma też zajęcia na Skypie, gdzie choć w pewnym stopniu możliwy jest kontakt bezpośredni uczeń – nauczyciel.

Obecny czas jest ogromnym wyzwaniem dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Stawiane przed nami zadania wymagają przekraczania kolejnych granic. Jako nauczyciele dokładamy wszelkich starań aby nie zatracić relacji z uczniami, podstawą edukacji jest bowiem relacja i nawiązywanie kontaktu. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty pragniemy choć w niewielkim stopniu przekazać uczniom namiastkę szkoły. W naszej placówce poprzez podejmowane w tym zakresie starania nauczycieli, zdecydowanie zwiększył się zakres form zdalnego nauczania i coraz więcej zajęć odbywa się w formie videokonferencji, w większości poprzez aplikację zoom. Szczególnie cenne dla uczniów jest podniesienie kompetencji cyfrowych i nabycie wielu nowych umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w XXI wieku.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę, zrozumienie i zaangażowanie w organizację pracy zdalnej ich pociech a naszych uczniów.  

Informacje

 Ministerstwo Edukacji Narodowej 


 Kuratorium Oświaty w Rzeszowie


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Sprawozdanie finansowe

Sprawozdanie finansowe

Pomoce dla ucznia

Pomoce dla ucznia

Niepodległa

100. rocznica Odzyskania Niepodległości '2018

Poradnik rowerzysty

Materiały OTWP

Materiały do OTWP

Akcje i programy

Caritas Polska

Mały Mistrz

Szkoła Bez Przemocy

Owoce w szkole

Mleko w szkole

WOŚP - Ratujemy i uczymy ratować

Trzymaj formę

Szkoła Promująca Zdrowie

Mam Kota na punkcie mleka

Program eTwinning – Europejska społeczność szkolna

Program "Zawsze razem"

Zaczytani

Cała Polska Czyta Dzieciom

 Młody Obywatel

Erasmus+