W dniu 27 września 2012 roku nasi uczniowie wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy naszej szkoły przyłączając się w ten sposób do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata.

W porządkowaniu świata wzięły udział klasy młodsze (1-3) oraz starsze (4-6). Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły o godzinie 11:00. Najmłodsi porządkowali podwórko szkolne i błonie, natomiast starsi (uczniowie II etapu kształcenia), sprzątali miejsca przy drodze i okoliczne lasy. Tegoroczne sprzątanie nie należało do łatwych, bo wiał silny wiatr, który smagał nasze twarze, i rozrzucał zbierane śmieci. Mimo tego zebraliśmy 15 worków odpadów.

 

Uczniowie zakończyli akcję o godzinie 13:30 z poczuciem dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku. Po raz kolejny odczuliśmy ogromną satysfakcja z porządnie przeprowadzonej akcji. Towarzyszyła nam nadzieja, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych odpadów.